Jak się pozbyć cellulitu? Masaże i zabiegi antycellulitowe

Cellulit, ,,skórka pomarańczowa” bądź mniej znana nazwa lipodystrofia to znienawidzone przez wiele kobiet zjawisko. Ten przykry i uciążliwy, szczególnie dla kobiet defekt kosmetyczny, występujący na poszczególnych partiach ciała potrafi skutecznie odebrać pewność siebie i obniżyć dobre samopoczucie człowieka. Przyczyn powstania cellulitu jest wiele, a sam problem dotyczy coraz szerszego grona kobiet. Wachlarz metod i możliwości wykorzystywanych do walki z cellulitem jest dość duży, choć nie zawsze skuteczny, począwszy od domowych sposobów zmniejszenia ,,skórki pomarańczowej” aż po profesjonalne zabiegi specjalistyczne w gabinetach medycyny estetycznej i salonach masaży. Efekty przeprowadzanych zabiegów są różne w zależności od poziomu zaawansowania problemu, choć z całą pewnością widoczne. Co tak naprawdę kryje się pod nazwą ,,skórki pomarańczowej” i jakie zalety niesie za sobą korzystanie z profesjonalnych masaży i zabiegów antycellulitowych? Poniżej przedstawiamy całą prawdę o tej metodzie walki z cellulitem.

Definicja i przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit (lipodystrofia, ,,skórka pomarańczowa”) – to chorobowo zmienione komórki tłuszczowe powstające w wyniku nieprawidłowo rozmieszczonej tkanki tłuszczowej wraz z obrzękowo – włóknistymi zmianami w tkance podskórnej. Cellulit to nie co innego niż nierówna, pofałdowana skóra umiejscowiona w obrębie ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i piersi. Możemy wyróżnić kilka rodzai cellulitu: tłuszczowy (lipidowy), wodny, oraz cyrkulacyjny(mieszany).W niektórych przypadkach cellulit wiąże się również z uczuciem bólu w wyniku powstających guzków i zgrubień na skórze w miejscach widocznych zmian.

Możliwe przyczyny cellulitu:

  • okres dojrzewania (nadmiar estrogenów),
  • ciąża,
  • menopauza,
  • zaburzenia hormonalne,
  • nieprawidłowe krążenie limfy i krwi (gromadzenie się toksyn w komórkach),
  • zaburzona praca przemiany materii,
  • podłoże genetyczne,
  • nieprawidłowa, źle zbilansowana dieta,
  • używki,
  • stres,
  • siedzący tryb życia, ograniczona aktywność fizyczna.

Zalety stosowania masaży i zabiegów antycellulitowych

  • redukcja cellulitu,
  • łagodzenie obrzęków zastoinowych,
  • rozbicie (rozdrobnienie) podskórnej tkanki tłuszczowej,
  • polepszenie pracy układu limfatycznego,
  • regulacja przemiany materii,
  • stymulacja mikrokrążenia,
  • oczyszczenie organizmu ze zgromadzonych toksyn i zanieczyszczeń (detoksykacja organizmu),
  • poprawa elastyczności i jędrności skóry,
  • likwidacja stanów zapalnych skóry,
  • wygładzenie skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • poprawa samopoczucia i nastroju.

Rodzaje zabiegów i masaży antycellulitowych.

Drenaż limfatyczny

Zabieg pobudzający układ krążenia krwi i eliminację zgromadzonych zastojów limfatycznych. Nadaje jędrności i elastyczności skórze, uwalniając organizm z toksyn i zanieczyszczeń. Drenaż limfatyczny może być wykonywany przez masażystę za pomocą ręcznego masażu, jak i za pomocą specjalistycznego kombinezonu powodującego mechaniczny ucisk tkanek.

  • Masaż pneumatyczny(presoterapia) – masaż wykonywany przy użyciu pomp i mankietów pneumatycznych, których zadaniem jest uciskanie określonych partii ciała (tzw. masaż uciskowy). Jako masaż odchudzający i antycellulitowy, jego głównym celem jest poprawa krążenia układu krwionośnego i limfatycznego. Ta technika ma właściwości natleniające, odżywcze a przede wszystkim oczyszczające, dzięki skutecznemu pozbyciu się z organizmu toksyn. Wskazówki: po przebytym zabiegu koniecznie należy zwiększyć ilości przyjmowanej wody, w celu dodatkowego wsparcia i kontynuacji oczyszczania organizmu z zanieczyszczeń.
  • Drenaż limfatyczny ręczny – masaż ten odblokowuje przepływ limfy za pomocą wykonywanych przez masażystę określonych, intensywnych ruchów takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i uciski. Należy zaznaczyć, że zabieg drenażu limfatycznego jest trudny do wykonania, gdyż wymaga od masażysty przeprowadzającego sesję nienagannego profesjonalizmu i doskonałej znajomości funkcjonowania układu limfatycznego i krwionośnego. Tutaj nie ma miejsca dla laików. Zabiegi drenażu limfatycznego muszą być przeprowadzane w profesjonalnych, specjalistycznych salonach masażu.

Masaż antycellulitowy

Zmniejszenie cellulitu i modelowanie sylwetki wybranych części ciała to główny cel i założenie tej metody wyszczuplającej. Zalecany jako forma wspomagająca odchudzanie, jak również profilaktycznie w celu uniknięcia powstawania rozstępów, cellulitu i braku jędrności skóry. W celu zwiększenia efektów działania zaleca się stosowanie dynamicznego masażu antycellulitowego po odbyciu kilku zabiegów drenażu limfatycznego.

Zabieg modelujący Arosha

Profesjonalne zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Bandaże użyte podczas zabiegu, wypełniają składniki aktywne posiadające wysokie właściwości redukujące cellulit i tkankę tłuszczową, nawilżające, drenujące i ujędrniające skórę. Zabieg wyróżnia wysoka jakość produktu i gwarantowana skuteczność działania.

Masaż próżniowy (podciśnieniowy)

Ujędrnia, modeluje i widocznie redukuje cellulit. Ta nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i eliminacji ,,skórki pomarańczowej” zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród kobiet. Jest to metoda bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Powstała na skutek użycia specjalistycznego narzędzia próżnia (zassane powietrze), przyczynia się do dotlenienia wyznaczonych miejsc oraz pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Masaż próżniowy często wykorzystywany jest w celu dotarcia do miejsc, gdzie masażysta nie jest w stanie rozmasować cellulitu ręcznie. Endermologia, inaczej masaż podciśnieniowy rolkami, stanowi idealny przykład tej kategorii zabiegów. Do wykonania tego masażu niezbędne jest użycie specjalistycznego sprzętu w postaci wyprofilowanej głowicy z dwiema ruchomymi rolkami. Endermologia skupia swoje działania na poprawie pracy układu krążenia, usunięciu nadmiaru wody, a przede wszystkim na zminimalizowaniu cellulitu. Zabieg ten bardzo często tworzy swego rodzaju część składową innych zabiegów i masaży.

Wśród pozostałych masaży i zabiegów próżniowych (podciśnieniowych), na wyróżnienie zasługują również: masaż bańką chińską, dermomasaż, liporadiologia, verashape.

Mezoterapia bezigłowa

Nowoczesna, nieinwazyjna metoda, której celem jest redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, jak i ogólna poprawa wyglądu skóry. Zabieg ten jest bezbolesny i stanowi alternatywę do tradycyjnej terapii igłowej.

Ultradźwięki

Zabiegi przeprowadzane z użyciem ultradźwięków uważane są za jedne z najbardziej efektywnych metod eliminacji ,,skórki pomarańczowej”. Podczas sesji fale wnikają do tkanki podskórnej, rozbijając zgromadzoną tkankę tłuszczową, skutecznie zmniejszając cellulit i widoczność grudek cellulitu.

Elektrostymulacja

Niepodważalną zaletą zabiegu elektrostymulacji jest możliwość wyselekcjonowania podczas zabiegu pojedynczych mięśni bądź ich grupy. Przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które wytwarza impulsy elektryczne, dochodzi do znacznego pobudzenia poszczególnych punktów  mięśni, uzyskując efekty zbliżone do wysiłku przebytego podczas treningu na siłowni. Elektrostymulacja stanowi również swego rodzaju alternatywę dla osób nieprowadzących aktywnego trybu życia. Bardzo ważne przy zabiegach elektorstymulacji jest ich systematyczne wykonywanie.Click edit button to change this text.

Krioterapia

Leczenie zimnem, to współcześnie metoda stosowana w specjalistycznych gabinetach i salonach masaży przy użyciu profesjonalnej aparatury – kabiny kompresyjnej.

Jak w przypadku każdych zabiegów i masaży, tak i w przypadku masaży antycellulitowych występują pewne przeciwwskazania do ich wykonania:

  • żylaki,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • miesiączka,
  • nowotwory,
  • gruźlica,
  • choroby tarczycy (nadczynność),
  • choroby nerek,
  • przebyta depilacja w ciągu ostatnich 48h.

Niestety do tej pory nie udało się opracować jednej, skutecznej metody, która pozwoliłaby, na osiągniecie pełnego sukcesu, w postaci całkowitego zwalczenia cellulitu. Uzyskane rezultaty zabiegów i masaży antycellulitowych w dużej mierze zależą nie tylko od naszych oczekiwań, ale również od rodzaju i wiekowości naszej skóry oraz stopnia zaawansowania problemu. Niezwykle istotna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą w renomowanym salonie masażu, który profesjonalnie pomoże zaplanować nam przyszłe działania tak, aby korzyści z przebytych zabiegów były na możliwie, jak najwyższym poziomie.

Wiele kobiet borykających się z problemem cellulitu wciąż zastanawia się, czy na pewno warto postawić na zabiegi antycellulitowe? Czy przeprowadzone masaże przyniosą zamierzone efekty a ,,skórka pomarańczowa” ulegnie znacznemu zmniejszeniu?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że warto a potwierdzeniem tego są liczne, pozytywne rekomendacje zabiegów wystawione przez zadowolone klientki oraz badania potwierdzające skuteczność powyższych metod. Jednak aby cały proces zmierzający do likwidacji cellulitu przebiegał na zadowalającym poziomie, należy kierować się pewnymi zasadami: determinacja, systematyczność i profesjonalizm masażysty, tego nie może zabraknąć.

Jeśli więc w obecnych czasach mamy swobodny dostęp do profesjonalnych salonów masaży i wykwalifikowanych rąk, które pomogą nam stawić czoło naszym problemom, dlaczego nie skorzystać z tego dobrodziejstwa? Inwestycja w siebie, swoje zdrowie i lepsze samopoczucie to droga do pogody ducha i satysfakcji z życia.

0/5 (0 Reviews)

Dodaj komentarz