Idealny prezent na święta – ciekawe propozycje

Postanowiliśmy wyjść poza standardy tego, co powszechnie promowane i polecane. Przyjrzeliśmy się znaczeniu świątecznych prezentów od strony mentalnej, duchowej, pozostawiając głęboko w oddali marketing, obecnie panujące trendy i modę. Poniżej znajdziecie propozycję prezentów całkowicie dostosowanych do potrzeb bliskich nam osób. Jak w dzisiejszym zabieganym świecie odnaleźć ten idealny prezent, bez konsumpcjonizmu i zgubnej reklamy? To proste! Najpierw uczucia i stan ducha – później sam produkt. Jak to zrobić? Przekonajcie się sami.

1. Czas

Jeśli czujemy i widzimy, że bliska nam osoba jest zmęczona, ale nie jest to tylko utrata sił fizycznych, a duchowe przemęczenie wynikające z braku czasu dla siebie, uporządkowania myśli, uczuć i wartości to powinniśmy zrobić wszystko, by odmienić ten stan. Znajdźmy coś, co pozwoli oderwać się od rzeczywistości, choć na chwilę. Coś, co sprawi, że dusza i ciało doznają błogiego uniesienia. Tylko Ona i aromatyczna kąpiel z naturalnych olejków do kąpieli, które nieoczekiwanie znalazły się pod choinką w te święta. Tylko On i ręce masażysty wykonujące odprężający masaż relaksacyjny, który ofiarowała bliska mu osoba. Niech to będzie bon podarunkowy dla Niej bądź dla Niego, za którym kryje się dobre samopoczucie, regeneracja, ciepło i chwila dla siebie. Ten gwiazdkowy prezent, zatroszczy się o zmysły, osób szukających chwili w zaciszu swojego wnętrza. A może Twój wybór padnie na ekskluzywne świece zapachowe z kuszącą nutą hiszpańskich pomarańczy i cynamonu w zestawieniu z miękkim, grubym kocem idealnym na zimowe wieczory? Bez wątpienia każda z tych propozycji stanowi podarunek wręcz idealny.

2. Tęsknota

Tego stanu nie sposób opisać w kilku zdaniach. To trzeba przeżyć i doświadczyć na własnej skórze. Targające Tobą uczucia, gdy nie możesz schronić się w ramionach najbliższych, a święta Bożego Narodzenia to wydarzenie, które zawsze zajmuje pierwsze miejsce w kalendarzu. Już niedługo tu będą, zagoszczą na te kilka dni w domu rodzinnym. Co zrobić, by pakując się w drogę powrotną, nie zapomnieli o ofiarowanych im świątecznych prezentach? Przy wyborze skupmy się na tym, czego nie doświadczą w innym kraju. Dajmy cząstkę Polski. Bez wątpienia tradycyjne polskie smakipowieść pisana językiem ojczystym, Biblia, czy też płyta ulubionego polskiego wykonawcy albo polskie kolędy to przedmioty, które wywołają radość i łzy szczęścia. Szukajmy więc w podarunkach, narodowych akcentów i tradycji, a możemy być wówczas pewni, że święta te będą niezapomniane.

3. Miłość

Nie ma nic piękniejszego niż pielęgnowanie prawdziwej, szczerej miłości za pomocą nietuzinkowych prezentów, również tych gwiazdkowych. W tej kategorii warto skoncentrować się na prezencie, który stanowić będzie całość niespodzianki zarówno dla Niej, jak i dla Niego. Niech przeżycia, doznania i uczucia wywołane świątecznym prezentem będą wspólne. Przekażmy coś, co scali miłość jeszcze bardziej, czyniąc ją gorętszą i zgodną. Masaż dla dwojga, co do tej propozycji nie mamy najmniejszych wątpliwości. To niezwykła uczta dla zmysłów oraz wspólne intymne chwile, dające niezapomniane przeżycia. Takim prezentem mąż może obdarować żonę, a żona męża, chłopak swoją dziewczynę, a dziewczyna kochającego chłopaka – najważniejsza jest miłość w ich sercach.

4. Pewność siebie

Różnią Nas charaktery i osobowość. Stan ducha i charyzma uzależniona jest od poziomu motywacji i zdarzeń, które mają wpływ na to, jak postrzegamy i oceniamy samych siebie. Niektórzy głośno i otwarcie mówią, że potrzebują zmian, że są gotowi na nowe wyzwania i działania, a niektórzy potrzebują w tym zakresie pomocy i wsparcia bliskich. Święta Bożego Narodzenia oraz rychłe wejście w Nowy Rok to idealny moment, aby ofiarować przyjacielowi pomocną dłoń. Być może będą to profesjonalne warsztaty, które pomogą odbudować poczucie własnej wartości, motywując do pracy nad sobą, a może obdarujemy Naszego wybranka kursem czy szkoleniem, o którego skończeniu marzył przez wiele lat, ale odwagi zabrakło? Dołączony do prezentu oryginalnie wykonany planner uzupełni całość tej propozycji. Czyż to nie wspaniały pomysł świątecznego prezentu, podkreślający wyjątkowość i niepowtarzalną osobowość bliskiej nam osoby?

5. Bliskość

Któż z Nas jej nie szuka i nie pragnie każdego dnia? Jednak w przypadku niektórych osób bliska więź i poczucie bycia potrzebnym, jest wyznacznikiem sensu dalszego istnienia. To prawda udowodniona przez naukę, a potwierdzona przez własne doświadczenia w życiu wielu rodzin. Osoby starsze czy samotne nie potrzebują rzeczy materialnych, nie oczekują podarunków świątecznych w postaci drogich przedmiotów. Osoby te pragną jednego – OBECNOŚCI bliskiej osoby. Babcia, dziadek, mama, tato, a może przyjaciółka samotnie mieszkająca z dala od rodziny? Zastanówmy się, co możemy dać, by podkreślić ich istotę w Naszym życiu i sercach? Szukajmy przedmiotów, które wspólnie z Nimi będziemy dzielić, ciesząc się ich widokiem. Niech to będzie piękny album przepełniony zdjęciami z wyjątkowych chwil w życiu Waszej rodziny, a może drzewo genealogiczne, które zawiśnie na honorowym miejscu na ścianie w salonie? Jego obecność zapoczątkuje wspólne, wielogodzinne rozmowy i opowiadania o tych, którzy są i o tych, których pamięć jest w sercach bliskich. Właśnie takie prezenty stanowią prawdziwą wartość dla ludzi spragnionych bliskości. Przedmioty wypełnione wspomnieniami to klucz do sprawienia udanej świątecznej niespodzianki.

Tam, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, może powstać coś pięknego, a tam, gdzie rozsądek łączy się z sercem, cuda się zdarzają. ,,Myśl sercem i patrzaj w serce” to idealne podsumowanie powyższej treści. Wy chyba już wiecie, prawda? Tak, z całą pewnością serce zadecydowało, po jakie świąteczne podarunki dla bliskich sięgniecie w tym roku.

Powodzenia i Wesołych Świąt!

5/5 (2 Reviews)

Dodaj komentarz