Masaż gorącymi kamieniami i inne gorące masaże

Jaki obraz powstaje w Twojej głowie, gdy słyszysz słowo ciepło?

Jaki obraz powstaje w Twojej głowie, gdy słyszysz słowo ciepło? Gruby wełniany koc, kubek aromatycznej herbaty w dłoniach i żar płynący z rozpalonego kominka. Któż z nas nie marzy o tak błogich i beztroskich doświadczeniach? Szczególnie w okresie, w którym temperatura nie rozpieszcza ciała człowieka. Ciepło wywołuje emocje, które pozytywnie wpływają na umysł i ciało. Zdolność do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała (termoregulacja), to konieczny element właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Całkowicie świadomie ubieramy się (bądź rozbieramy) adekwatnie do warunków pogodowych. Nie bez powodu również z tak ogromną radością, sięgamy po masaż gorącymi kamieniami, czy też każdy inny rodzaj gorącego zabiegu. Przeanalizujmy zatem, jaki mamy wybór i co kryje się za doświadczaniem ciepła w salonach masażu, gabinetach kosmetycznych i fizjoterapii.  

Masaż gorącymi kamieniami – król gorących masaży

Masaż gorącymi kamieniami (aroma stone teraphy) to terapia bazującą na animacji przepływów energii witalnej. Jest nieodłącznym elementem litoterapii, medycyny alternatywnej, która opiera się na uzdrawianiu duszy i ciała kamieniami szlachetnymi. Zabieg oprócz łagodzenia zaburzeń emocjonalnych kładzie duży nacisk na różnego rodzaju bóle i choroby fizyczne. Jest to terapia geotermalna uznawana za jedną z najstarszych i popularnych zabiegów, opierających się na holistycznym nurcie Dalekiego Wschodu. Ten nieodzowny element ajurwedyjskiej sztuki leczenia sięga już czasów starożytnych. Rytuał wykorzystujący kamienie wulkaniczne, półszlachetne lub kryształy górskie nosi miano ajurwedyjskiej Ratnaabhyanga. Jest to zabieg niezwykle ekskluzywny, a jego efektywność podnoszą wykorzystywane podczas zabiegu naturalne, skomponowane według tradycyjnych receptur ajurwedyjskie oleje.

 

Masaż gorącymi kamieniami dostępny jest w większości salonów masażu, gabinetach kosmetycznych i terapeutycznych. Coraz częściej klienci decydują się na samodzielne zdobywanie kamieni i wykonywanie masażu w domu. Jednak należy pamiętać, że do tego procesu, niezbędn jest szeroka wiedza z zakresu anatomii człowieka i opanowanie zasad masażu klasycznego. Kamienie należy usytuować na ściśle wyznaczonych punktach ciała oraz czakramach. Czynność ta wymaga profesjonalizmu, doświadczenia i precyzji ze strony masażysty. Energia wykorzystana podczas masażu bazuje na holistycznym systemie krajów orientalnych. 7 czakr, przez które przepływa energia wszechświata, doskonale współgrają z działaniem gorących kamieni szlachetnych bądź półszlachetnych (bazaltowych i wulkanicznych). Czakry umiejscowione są na kanale centralnym energii witalnej ciała. Rozprowadzana w organizmie przez czakry energia, ma na celu osiągnięcie równowagi energetycznej, poprzez jej regulację. Harmonia energetyczna jest gwarancją zdrowia, witalności i doskonałego samopoczucia.

Masaż gorącymi kamieniami – właściwości i korzyści

 

  • animacja przepływu krwi (krążenia),
  • regulacja metabolizmu,
  • działanie przeciwzapalne,
  • eliminowanie i łagodzenie bólu – bezpośrednie działanie na wybrane punkty lub czakry,
  • odprężenie mięśni, odblokowanie napięcia mięśniowego, łagodzenie bólów mięśni i stawów,
  • zmniejszenie poziomu stresu – uzyskanie harmonii ciała, duszy i umysłu,
  • działanie detoksykujące – eliminacja toksyn z organizmu poprzez pocenie się, które jest wynikiem wysokiej temperatury kamieni (około 50º C) oraz intensywnego masowania,
  • rewitalizacja, dotlenienie i rozjaśnienie skóry,
  • eliminowanie problemów ze snem (bezsenność, rozdrażnienie, lęki),
  • niwelowanie napięcia wywołanego kontaktem z urządzeniami elektrycznymi (telefony komórkowe, komputer, tablet, telewizor),
  • uzyskanie nowej energii z ziemi – Rei (w przypadku kamieni wulkanicznych).

Kontakt

Godziny otwarcia:


poniedziałek -piątek:

10:00 – 18:00


sobota:

10:00 – 15:00

Adres: 

ul. Łódzka 4/6    

95-100   Zgierz     

Wejście B     

Piętro 1

Numer Telefonu:
Rezerwacje: +48661712553

Znajdziesz nas